Sukienki plażowe

Moda plażowa to nie tylko kostiumy kąpielowe i wiele dodatków na plażę, ale także sukienki plażowe.

Stroje kąpielowe, czy to kostiumy jednoczęściowe, czy też skąpe stroje bikini są idealne do opalania się i do kąpieli w morzu lub basenie. Jednak na wieczorne spacery po plaży lub na zwiedzane w upalnym klimacie zabytków i najciekawszych miejsc, idealne nadają się sukienki plażowe. Lekkie i zwiewne, wykonane z delikatnych materiałów, są nie tylko efektowne, ale także eleganckie i komfortowe.

Skąpe stroje kąpielowe nie nadają się na to, by poruszać się w nich po mieście, wśród turystów, a także na romantyczne wieczorne spacery. Natomiast letnie sukienki idealnie nadają się do zwiedzania, na spacer, a także na wieczorną imprezę.

Ogromny wybór fasonów i kolorów sprawia, że każda miłośniczka sukienek znajdzie coś dla siebie. Klasyczne modele, to krótkie sukienki bawełniane, lniane lub mieszanki poliestru i lycry, z cieniutkimi lub nieco grubszymi szeleczkami przeważnie w kolorach jasnych, pastelowych, często ozdobione kwiatowym motywem. Takie sukienki doskonale nadają się na każdą okazję. Powodzeniem cieszą się także długie przewiewne i lekkie sukienki, w rożnych kolorach i fasonach.

Na chłodniejsze wakacyjne dni, można zaopatrzyć się w krótkie sukienki z krótkim rękawem. Natomiast na bardzo upalne dni, projektanci proponują delikatne ażurowe sukienki, wiązane na szyi, przylegające do ciała, w jasnych kolorach. Sukienki plażowe, to także eleganckie stroje, które świetnie nadają się na imprezę. Dużą popularnością cieszą się także sukienki w formie tunik, krótkie, z dekoltem w serek, odcinane pod biustem, które świetnie ukazują walory smukłej sylwetki. Sukienki dostępne są w wieli fasonach: małej bombki, luźne i dopasowane, krótkie, dłuższe i całkiem długie, bez rękawów, na szeleczkach lub z krótkim rękawem. Wszystkie sukienki wykonane są z lekkiego materiału.

Sukienkę plażową można także wykonać własnoręcznie. Wystarczy do tego tylko duża chusta plażowa zawiązana w odpowiedni sposób. Sukienka plażowa powinna znaleźć się w walizce każdej kobiety, która wybiera się nad wodę.